Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.
 

Szlaki i trasy turystyczne (Wałcz i okolice) Szlaki i trasy turystyczne (Wałcz i okolice)

Szlak zielony Wałcz – Czapla – Wiesiółka

Długość:   12 km
Przebieg szlaku:  Wałcz – Czapla – Wiesiółka
Numer szlaku ZP-1128-z, oznakowanie kolorem zielonym.

Trasa rozpoczyna się przy dworcu PKP w Wałczu. Jest to ciekawy architektonicznie zabytek stanowiący typowy przykład budownictwa kolejowego z przełomu XIX i XX w. Trasa prowadzi ulicami Kolejową i Południową do skansenu Grupa Warowna Cegielnia. Dalej szlak wiedzie nasypem kolejowym do wiaduktu, za wiaduktem skręca w prawo pod górę. Po kolejnym kilometrze szlak mija po lewej stronie strumyk wypływający z jeziora Tupadły i wiedzie dalej leśną drogą aż do drogi Czechyń – Witankowo. Tu szlak skręca w nią w lewo w kierunku wsi Czapla. Warto zwrócić uwagę na pozostałości zabytkowej lemieszarni i pięknie odrestaurowany pałacyk w graniczącej z Czaplą Wiesiółce. Tu kończy się szlak zielony. Powrót jest możliwy np. autobusem PKS z przystanku w Wiesiółce.