Aktualności Aktualności

Zaproszenie na spotkanie z Małgorzatą Glinką

W dniach 11-12 listopada 2017, Wałcz będzie miejscem dla dwóch szczególnych wydarzeń. Ich unikalny charakter z pewnością spotka się
z zainteresowaniem wielu mieszkańców miasta. W każdym wieku.
To wydarzenie, na którym świetnie odnajdą się całe rodziny. Od najmłodszych, po seniorów. Co to za okazja?

Otóż, w tych dniach odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Mini Piłki Siatkowej w Kategorii „3". Inicjatywa ma na celu promocję zdrowia, aktywności fizycznej i siatkówki jako dyscypliny. Poza tym, z wizytą do Wałcza przyjedzie w tym czasie bardzo znany gość.

Małgorzata Glinka Mogentale – najwybitniejsza polska siatkarka. Turniej to tylko jeden z powodów wizyty byłej reprezentantki Polski. Dodatkowo, podczas trwania turnieju odbędzie się uroczysta inauguracja ogólnopolskiego programu wsparcia dla dzieci.

Po zakończeniu kariery sportowej Małgorzata Glinka powiedziała, że nie wyobraża sobie, by siatkówka zniknęła z jej życia. Postanowiła wykorzystać swoje doświadczenia. Stworzyła świetny zespół i powołała do życia Glinka Academy – autorski program wsparcia dla klubów mini siatkówki. Podczas turnieju w Wałczu, Glinka Academy oficjalnie rozpocznie swoją działalność.

Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu.
 

W programie, poza pełnymi zdrowych sportowych emocji rozgrywkami, przewidzieliśmy również spotkanie i konferencję prasową z Małgorzatą Glinka-Mogentale. Będzie to doskonała okazja, by zapytać „Maggie" o cele i plany. Ponadto, twórczyni przybliży ideę, która przyświecała powstaniu Glinka Academy.
Konferencja odbędzie się 12 listopada 2017 o godz 14 w SP 5.


Na Turniej i konferencję serdecznie zapraszają:

Pani Burmistrz Miasta Wałcz – Bogusława Towalewska
oraz
Małgorzata Glinka-Mogentale

Do zobaczenia.
 

Sportowy Wałcz Sportowy Wałcz

Nie sposób jest pisać o Wałczu nie wspominając o jego wieloletnich związkach ze sportem i turystyką aktywną. Tak też jest w tym opracowaniu, które zostało stworzone z zamiarem choćby wycinkowego pokazania naszego miasta, roli jaką odegrało w tworzeniu potęgi polskiego, lekkoatletycznego Wunderteamu oraz wkładu własnego w sukcesy polskiego sportu i krzewienia wspaniałej idei olimpijskiej. 

Obiekty sportowe Obiekty sportowe

Miasto Wałcz słynie z historii sportowej dlatego też posiada wiele obiektów sportowych: