Aktualności Aktualności

VII Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w kategorii trójek

UKS Volley Wałcz oraz Fundacja Małgorzaty Glinki byli organizatorami VII Ogólnopolskiego Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w kategorii „trójek", który odbył się w dniach 10-12 listopada br w Wałczu. W turnieju wystartowały 54 zespoły (30 w kat dziewcząt i 24 w kat. chłopców) skupiających łącznie ponad 230 uczestników oraz ich trenerów, reprezentujących 7 województw. W trakcie turnieju rozegrano kilkaset spotkań, w pierwszej kolejności w grupach eliminacyjnych a następnie najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do grupy finałowej, gdzie walczyły o czołowe miejsca turnieju. Niewątpliwym wydarzeniem podnoszącym rangę turnieju był udział Pani Małgorzaty Glinki, która dopingowała uczestników turnieju.
 
Udział Małgorzaty Glinki w wałeckim turnieju zbiegł się z inauguracją projektu „Glinka Academy", który skierowany jest do 25 klubów w kraju, a w którym znalazł się również UKS Volley Wałcz. Podczas konferencji inaugurującej działalność „Glinka Academy" podpisano trójstronne porozumienie o współpracy pomiędzy Fundacją Małgorzaty Glinki reprezentowaną przez Małgorzatę Glinkę, Gminą Miejską Wałcz reprezentowaną przez Burmistrz Bogusławę Towalewską oraz UKS Volley Wałcz reprezentowany przez Prezesa Klubu. Celem porozumienia jest m.in. upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, organizacja wydarzeń rekreacyjno - sportowych, wsparcie rzeczowe i organizacyjne dla klubu.
- Aby ten unikatowy projekt został z powodzeniem wdrożony, musimy działać wspólnie - zachęcała Małgorzata Glinka. - Cieszę się, że w Wałczu wielu ludzi jest mocno zaangażowanych i cieszę się, że to właśnie w Wałczu w przyszłym roku zostaną zorganizowane wakacyjne turnusy. Bardzo mi miło, że mogę przy okazji sportowego turnieju podpisać umowę o współpracy z miastem.
- Można zadać sobie pytanie: dlaczego Wałcz? - mówiła burmistrz B. Towalewska. - Chcę powiedzieć, że lokalizacja nie ulegała wątpliwości. Rozumiem, że inne kluby starały się o to, aby Glinka Adademy organizowała wakacje w ich mieście, lecz my mamy wszelkie predyspozycje do tego, żeby to był Wałcz. Oprócz COS OPO mamy 22 kluby korzystające z pomocy finansowej miasta, a ile jest ich wszystkich, to do końca nawet nie wiem. Ponadto posiadamy odpowiednią bazę i mam nadzieję, że będziecie zadowoleni, jeżeli przyjedziecie do nas podczas wakacji.
Glinka Academy to nie tylko siatkówka, lecz również szeroki wachlarz innych działań. Fundacja ma na celu przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia i skłanianie dzieci do aktywnego spędzania czasu. Siatkówka jest wiodącą dyscypliną, lecz wiadomo, że część uczestników może zmienić zainteresowania. Najważniejsze jest to, aby dzieci chciały uprawiać sport.
Po zakończeniu turnieju Małgorzata Glinka w towarzystwie Burmistrz Wałcza Bogusławy Towalewskiej wręczyła najlepszym drużynom puchary i nagrody, a następnie obie panie spotkały się z trenerami drużyn i dziennikarzami.

Ostateczna klasyfikacja - grupa finałowa w kat. dziewcząt:
1. UKS Jasieniak Gdańsk
2. UKS VICTORIA LUBOWIDZ
3. UKS OPP Kołobrzeg
4. SP 18 Koszalin
5 ABL Piła
6. UKS Libero Banie
7. UKS „Dwójka" Milicz
8. UKS Kasztanek Szczecin
9. UKS „Dwójka" Milicz II zespół
10. UKS Volley Wałcz

Klasyfikacja końcowa - grupa finałowa w kategorii chłopców:
1. Bzura Ozorków
2. Uks Jasieniak Gdańsk
3. UKS „13 Joker" Tomaszów Mazowiecki
4. KaEmKa Starogard Gdański
5. Amber Kalisz
6. UKS Delfin Darłowo
7. Wilki Chwaszczyno
8. SSP Koszalin
9. Bzura Ozorków
10. Gryf Szczecinek
11. UKS Volley Wałcz 1
12. UKS Volley Wałcz 2

Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu otrzymanemu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Urzędu Miasta Wałcz.
 

Sportowy Wałcz Sportowy Wałcz

Nie sposób jest pisać o Wałczu nie wspominając o jego wieloletnich związkach ze sportem i turystyką aktywną. Tak też jest w tym opracowaniu, które zostało stworzone z zamiarem choćby wycinkowego pokazania naszego miasta, roli jaką odegrało w tworzeniu potęgi polskiego, lekkoatletycznego Wunderteamu oraz wkładu własnego w sukcesy polskiego sportu i krzewienia wspaniałej idei olimpijskiej. 

Obiekty sportowe Obiekty sportowe

Miasto Wałcz słynie z historii sportowej dlatego też posiada wiele obiektów sportowych: