Aktualności Aktualności

Spotkanie z mistrzem

Piętnastego listopada klasa IVa wzięła udział w spotkaniu z p. Wiktorem Głazunowem, 24-letnim kanadyjkarzem, członkiem kadry narodowej, który urodził się w Wałczu. Nasz gość tutaj chodził do szkoły i rozpoczął treningi. Sportowiec ma na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów. Szczególnie owocny był dla niego bieżący rok. Zdobył mistrzostwo Europy, wicemistrzostwo świata oraz zajął I miejsce w Pucharze Świata w swojej dyscyplinie.

Uczniowie mieli okazję porozmawiać ze znanym sportowcem, obejrzeć jego medale. Dowiedzieli się również, jak wygląda profesjonalny trening kanadyjkarza, z czego składa się jego dieta i jak łączy sport z nauką na studiach wyższych. Poza tym każdy czwartoklasista miał możliwość spróbowania utrzymania równowagi w kanadyjce. Na zakończenie wszyscy dostali pamiątkowe zdjęcia sportowca z jego autografem.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy p. Arkadiusza Brzeczko.

Źródło/tekst: Krystyna Borecka
Zdjęcia: Grzegorz Mucowski

Sportowy Wałcz Sportowy Wałcz

Nie sposób jest pisać o Wałczu nie wspominając o jego wieloletnich związkach ze sportem i turystyką aktywną. Tak też jest w tym opracowaniu, które zostało stworzone z zamiarem choćby wycinkowego pokazania naszego miasta, roli jaką odegrało w tworzeniu potęgi polskiego, lekkoatletycznego Wunderteamu oraz wkładu własnego w sukcesy polskiego sportu i krzewienia wspaniałej idei olimpijskiej. 

Obiekty sportowe Obiekty sportowe

Miasto Wałcz słynie z historii sportowej dlatego też posiada wiele obiektów sportowych: