Aktualności Aktualności

Spotkanie z mistrzem

Piętnastego listopada klasa IVa wzięła udział w spotkaniu z p. Wiktorem Głazunowem, 24-letnim kanadyjkarzem, członkiem kadry narodowej, który urodził się w Wałczu. Nasz gość tutaj chodził do szkoły i rozpoczął treningi. Sportowiec ma na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów. Szczególnie owocny był dla niego bieżący rok. Zdobył mistrzostwo Europy, wicemistrzostwo świata oraz zajął I miejsce w Pucharze Świata w swojej dyscyplinie.

Uczniowie mieli okazję porozmawiać ze znanym sportowcem, obejrzeć jego medale. Dowiedzieli się również, jak wygląda profesjonalny trening kanadyjkarza, z czego składa się jego dieta i jak łączy sport z nauką na studiach wyższych. Poza tym każdy czwartoklasista miał możliwość spróbowania utrzymania równowagi w kanadyjce. Na zakończenie wszyscy dostali pamiątkowe zdjęcia sportowca z jego autografem.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy p. Arkadiusza Brzeczko.

Źródło/tekst: Krystyna Borecka
Zdjęcia: Grzegorz Mucowski

Aplikacja turystyczna Aplikacja turystyczna

Zachęcamy do skorzystania z darmowej aplikacji na smartfona lub tableta (Android, iOs) dzięki której możemy zwiedzać najciekawsze zakątki Pojezierza Wałeckiego zarówno zabytki, jak i atrakcyjne pod względem przyrodniczym obiekty, w tym te o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Dodatkowo każdy turysta odwiedzający region znajdzie tutaj szeroką bazę gastronomiczną i noclegową, a także dobrze rozwiniętą sieć punktów informacji turystycznej, sklepów, urzędów i banków, dzięki czemu zwiedzanie będzie nie tylko przyjemne, ale i praktyczne. Dodatkowym atutem aplikacji są trasy turystyczne – piesze, rowerowe, kajakowe, edukacyjne oraz Nordic Walking. Możliwe jest także skorzystanie z nawigacji, a przy miejscach charakterystycznych dla regionu odtwarzane są legendy lub opisy audio.

Aplikacja dostępna jest pod adresem: www.polskietrasy.pl