Aktualności dla firm i inwestorów Aktualności dla firm i inwestorów

Gazele Biznesu 2015 dla wałeckiej firmy

Początek roku 2016 przyniósł kolejne znakomite wieści na temat jednej z wałeckich firm. Firma ALBOR Bolesław Rafałko otrzymała tytuł „Gazele Biznesu 2015", czyli laur dla najbardziej dynamicznych przedsiębiorstw w rankingu dziennika gospodarczego „Puls Biznesu".

Krótko o samym rankingu. Jest to coroczne zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. I edycja odbyła się w 2000 roku, obecna to już XVI wydanie listy. Autorem tej swoistej oceny jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.

Ranking jest publikowany przez „Puls Biznesu" w postaci ponad dwustustronicowego specjalnego wydania, które dołączone jest do grudniowego wydania dziennika oraz dostępny na stornie „gazele.pl", gdzie dostępna jest pełna baza „Gazel Biznesu" począwszy od roku 2000.

W każdej edycji rankingu badane są wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające lata, czyli edycja XVI weryfikowała wyniki osiągnięte w okresie 2012, 2013 i 2014. O tytuł Gazeli Biznesu 2015 mogła ubiegać się firma, która spełniała wszystkie poniższe kryteria:
  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2012 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś
  • w roku bazowym 2012 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych,
  • w latach 2012-2014 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży,
  • w latach 2012-2014 ani razu nie odnotowała straty,
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat.
O miejscu firmy na liście rankingowej decydował wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2014 vs. 2012).

Jest nam, więc niezwykle miło poinformować, że podczas uroczystej gali, która odbyła się 23.02.2016 r. w Szczecinie, właściciele firmy ALBOR Bolesław Rafałko odebrali pamiątkowy grawerton potwierdzający zdobycie tego zaszczytnego lauru. Uzyskując wzrost obrotów wynoszący 201% ALBOR zajął 9 miejsce na 91 firm sklasyfikowanych w województwie zachodniopomorskim.

Otrzymane wyróżnienie jest ukoronowaniem wysiłków właścicieli i potwierdzeniem systematycznego rozwoju firmy.

Gratulując serdecznie osiągniętych sukcesów, w tym nagrody „Gazela Biznesu 2015", życzymy wszelkiej dalszej pomyślności zawodowej. Tym cieplejsze są te życzenia, im bliżej do nadchodzącego jubileuszu 25-lecia firmy, który będzie obchodzony w maju bieżącego roku.

 

Kursy walut Kursy walut