Aktualności Aktualności

Nie daj się oszukać- apel policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, prowadzą postępowanie w sprawie niekorzystnego rozporządzenia mieniem do jakiego doszło wczoraj w jednym z marketów, gdzie kasjerka straciła kwotę 100 złotych. Sprawcą zdarzenia jest obywatel narodowości romskiej.

 

Około godziny 15.00 do jednego z marketów wszedł mężczyzna narodowości romskiej, w wieku do 35 lat w towarzystwie kilkuletniego chłopca. Mężczyzna, który mówił łamaną polszczyzną pod pretekstem zakupu płynu o wartości 11, 90 zł, wręczył sprzedawczyni banknot 200 złotowy. Kobieta wydała resztę kupującemu, który po chwili zrezygnował z zakupu i zwrócił kupiony płyn oraz wydaną resztę w kwocie 180 zł i około 8 zł w bilonie. Sprzedawczyni oddała banknot 200 złotowy, po czym mężczyzna opuścił szybko market, a kobieta zorientował się, że w kasie brakuje 100 złotych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu prowadzą postępowanie w sprawie doprowadzenia osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Sprawca tego czynu to mężczyzna o krępej budowie ciała, ciemnych, krótkich włosach, wzrostu około 170 cm. Ubrany był w czarną kurtkę i ciemne, przylegające spodnie. Chłopiec w wieku około 10-12 lat, który był z mężczyzną miał również na sobie ciemną kurtkę i ciemne spodnie. Apelujemy o szczególną ostrożność. W ostatnim czasie policjanci odnotowują podobne zdarzenia. Policjanci przestrzegają też przed domokrążcami. Towar, który oferują oszuści jest często wadliwy lub jego cena znacznie przewyższa jego wartość. Oszuści mogą się podawać za pracownika zakładu gazowniczego, wodociągowego, administracji, czy za kominiarza. Policjanci radzą, żeby nie wpuszczać takich osób i potwierdzać ich tożsamość. Wśród metod jest także metoda „na otwarte drzwi". Złodzieje mają ułatwione zadanie, ponieważ właściciele nie zamykają drzwi wejściowych, a z przedpokoju ginie torebka z pieniędzmi.


Telefony alarmowe Telefony alarmowe

997
Policja

999
Pogotowie

998
Straż Pożarna

(67)2583700
Straż Miejska


(67)2501702
Pogotowie energetyczne

(67)2583204
Pogotowie Gazowe

Pierwsza pomoc Pierwsza pomoc

Co roku w Polsce kilka tysięcy osób umiera tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia nie byli w stanie podjąć czynności ratowniczych. Nie udzielenie pierwszej pomocy jest naruszeniem Kodeksu Karnego! Upewnij się, że wiesz jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki tej wiedzy możesz uratować czyjeś życie.