Aktualności Aktualności

Wirtualne Muzeum Wałeckie

Muzeum Ziemi Wałeckiej  buduje kolejny oddział – tym razem wirtualny.  Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z programu Patriotyzm Jutra. "Patriotyzm Jutra" to program Muzeum Historii Polski realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego stawiający na inicjatywy propagujące historię w nowoczesnych formach.

 

W Wirtualnym Muzeum Wałeckim prezentowane są eksponaty, które do tej pory ukryte były w magazynach muzealnych. Są tam również sale poświęcone wałeckim twórcom i kolekcjonerom. Swoje sale już mają: Antoni Gąsiorowski, Zbigniew Polaków, Bartłomiej Baranowski , Stanisław Chuchro, Robert Kraszczuk  Edward Noniewicz, Elżbieta Olszewska, Jerzy Poszepczyński, Marian Wiatr, Irena Żychowska. Wkrótce przybędą sale poświecone kolejnym wałeckim postaciom. Obejrzeć też można kolekcję ikon ze zbioru Helmicha Heutinka,  dokumenty z XVII –XIX w.,  oraz wiele innych muzealiów.
 


Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.