Aktualności Aktualności

Uroczysta zbiórka

21 grudnia żołnierze i pracownicy batalionu mieli trzy ważne powody, by zebrać się na uroczystej zbiórce.
Pierwszym ważnym powodem było pożegnanie żołnierzy III turnusu Służby Przygotowawczej. Po czteromiesięcznym szkoleniu dowódca batalionu ppłk Sebastian Trojanowski wraz z kadrą jednostki pożegnał kończących służbę żołnierzy. Podczas zbiórki odczytano również rozkazy o zakończeniu szkolenia oraz o wyróżnieniach. Za uzyskanie najwyższych wyników podczas czteromiesięcznego szkolenia listem gratulacyjnym wyróżnieni zostali:
- szer. elew Łukasz Żytny
- szer. elew Przemysław Kowalczyk
- szer. elew Cezary Pączek
- szer. elew Przemysław Pączek


Kolejnym powodem zbiórki było pożegnanie plutonowego Rafała Senia, który po 9 latach wzorowej służby w batalionie został służbowo przeniesiony do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Ostatnim powodem do przeprowadzenia uroczystej zbiórki było uczczenie dnia 21 grudnia – dnia pamięci o zmarłych żołnierzach, którzy polegli w misjach pokojowych i operacjach wojskowych poza granicami kraju.

Żołnierze batalionu w tym dniu minutą ciszy uczcili pamięć plutonowego Rafała Celebudzkiego z kompanii zabezpieczenia Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód, który zginał 16 września 2004 roku w Afganistanie w wyniku zamachu na konwój dokonanego przez terrorystę samobójcę.

Tego dnia żołnierze i pracownicy batalionu spotkali się w Klubie Brygady Wsparcia Dowodzenia na uroczystej Wigilii. Poza składem osobowym batalionu swą obecnością uroczystość uświetnili również: Burmistrz Miasta Wałcz pani Bogusława Towalewska, Sekretarz Powiatu Wałeckiego pan Zbigniew Wolny, Wójt Gminy Wałcz pan Jan Matuszewski, ksiądz ppłk Witold Kurek, zastępca dowódcy Brygady Wsparcia Dowodzenia pan płk Mirosław Postołowicz oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Rodzina Wojskowa pani Renata Pająk. W swym przemówieniu dowódca batalionu podsumował ubiegły rok, następnie korzystając z okazji wręczył medale 100bł i ryngrafy żołnierzom, którzy powrócili z PKW Łotwa. Na koniec życzył wszystkim spokojnych i rodzinnych świąt. 
 
foto: kpr. Tomasz MINKO
kpr. Katarzyna Bośka


 
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.