Szkolenie z efektywności energetycznej i programów pożyczek

W dniu 31.01.2018r. ( środa )  w Urzędzie Miasta w Wałczu  odbyło się spotkanie dotyczące efektywności energetycznej i programów pożyczek.
Frekwencja Mieszkańców zaskoczyła nawet prelegentów - ekspertów  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ze Szczecinie z dziedziny odnawialnych źródeł energii, wymiany źródeł ciepła oraz poprawy efektywności energetycznej.
Szkolenie przeprowadzili: Wojciech Butrym - Doradca Energetyczny oraz Maciej Turek - Specjalista ds. Programu Prosument i Osób Fizycznych.
Mieszkańcy dowiedzieli się :

- jak ograniczyć zużycie energii końcowej
- czego dotyczy budowa, przebudowa i modernizacja indywidualnych źródeł ciepła
- jak wykorzystać odnawialne źródła energii do produkcji ciepła,
oraz zapoznali się z :
- dostępnymi technologiami z zakresu energetyki,
- sposobami  przygotowania dokumentacji  projektowej,

- poznali przebieg postępowania przy rozpatrywaniu wniosków o udzielenie pożyczki.
Prowadzący szkolenie w przystępny sposób odpowiadali na liczne pytania Mieszkańców.

O kolejnych szkoleniach powiadomimy na naszej stronie i facebooku.

Źródło: tekst i zdjęcia: Edyta Kosmalska