KORNELÓWKA PEŁNA PĄCZKÓW I SERC

Tłusty Czwartek w wałeckiej Kornelówce obchodzono wyjątkowo radośnie i smacznie! Społeczność szkolna po raz kolejny pokazała jakie ma wielkie serca przystępując do akcji ,,Pączek dla Afryki".

W czwartek już od wczesnych godzin rannych na szkolnym holu zbierały się tłumy uczniów i rodziców, którzy chcieli swoja postawą - przynosząc pączki i je kupując -  pomóc dzieciom w Afryce.

Atmosfera była przepyszna! Dzieci i dorośli zajadali się smakołykami, wrzucali do puszek pieniążki, które mają pomóc w wybudowaniu studni, zakupie pożywienia dla tych, którzy tego bardzo potrzebują - dla dzieci z Afryki. Nawet ci, którzy na co dzień dbają o ciało, tego dnia zarzucili swoje diety - kupowali, smakowali i cieszyli się, że mogą pomóc w tak szlachetnym przedsięwzięciu.

Zaangażowanie przerosło oczekiwania organizatorek - pań Anny Ogonowskiej    i Beaty Patrzek, które już od kilku dni motywowały dzieci do wsparcia akcji, opowiadały o potrzebach dzieci mieszkających w Afryce.

Do pomocy jak zawsze przystąpił również Samorząd Szkolny oraz Koło Dziennikarskie (wraz z opiekunami: Justyną Wilczyńską, Agnieszką Goszczyńską, Joanną Rup Bartosik), którzy pomagali w przygotowaniu i sprzedaży słodkości.

Po raz kolejny Kornelowcy udowodnili, że można na nich liczyć! Dobre i wielkie serca to nasza dewiza!!

Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc zarówno dzieciom, rodzicom,  a także piekarni pana Dariusza Nowosielskiego „Kawiarenka u Gienka", bez których nie udałoby się zorganizować takiego święta serdeczności, dobroci i wrażliwości.
Akcja ,,Pączek dla Afryki" – to radość, którą mogliśmy podzielić się z innymi.   Dobro powraca, dlatego warto pomagać i wspierać potrzebujących.

,,Dobry bądź i szlachetny, bądź do pomocy gotowy!''