Koncert Kolęd i Pastorałek

W Muzeum Ziemi Wałeckiej zapanowała świąteczna atmosfera – wystawa „Idą święta…" z interesującą kolekcją dziadków do orzechów i pięknymi ilustracjami do opowiadania E.T.A. Hoffmanna, przystrojone choinki i podłaźniczki a na dodatek wspaniały koncert kolęd i pastorałek.

Kolędowe spotkania odbywają się w muzeum już tradycyjnie, a publiczność jak zawsze dopisuje. Tym razem wystąpił wałecki zespół MIĘDZY NAMI w składzie: Jolanta Giłka, Aleksandra Olejnik, Jan Butrym, Kazimierz Fecek, Marek Giłka, Adam Jaszkowic, Mikołaj Terefenko. Zebranych przywitała dyrektor Muzeum Ziemi Wałeckiej Magdalena Suchorska Rola, z humorem przedstawiając grupę, dodała do ich nazwy przydomek – Sami Swoi – bo, jak podkreślano, są to artyści od lat zaprzyjaźnieni z wałeckim muzeum.

Jan Butrym w imieniu śpiewaków zaprosił wszystkich do wysłuchania koncertu, pięknie opowiadając o tradycjach kolędowych. Tradycyjne i współczesne kolędy i pastorałki rozbrzmiewały w wypełnionej do ostatniego miejsca sali muzealnej, zaś publiczność nie tylko oklaskiwała artystów, ale zachęcona przez Marka Giłkę śpiewała wspólnie z artystami.

Źródło, tekst i zdjęcia: Beata Stankiewicz, Muzeum Ziemi Wałeckiej