KOLEJNY ETAP BUDOWY OBWODNICY

Wczoraj 5 lutego br. około  13.22 uroczyście zakończono nasuwanie ostatniego segmentu estakady E2. To kolejny etap budowy obwodnicy Wałcza.

Estakada mierzy 760 metrów i składa się z 13 przęseł, a 11 z nich mają rekordową długość ponad 61 metrów. Najpierw je montowano, później nasuwano na swoje miejsca, a właśnie 5 lutego ostatnie spoczęło tam, gdzie powinno. Sama operacja przesunięcia 18 tysięcy ton o ostatnie dwa metry trwała około 20 minut, a kulminacją było rozbicie butelki szampana.

W uroczystym zakończeniu kolejnego etapu obwodnicy udział wzięła Burmistrz Miasta Wałcz Bogusława Towalewska oraz Wice Burmistrz Waldemar Lechnik