Aktualności Aktualności

KOLEJNY ETAP BUDOWY OBWODNICY

Wczoraj 5 lutego br. około  13.22 uroczyście zakończono nasuwanie ostatniego segmentu estakady E2. To kolejny etap budowy obwodnicy Wałcza.

Estakada mierzy 760 metrów i składa się z 13 przęseł, a 11 z nich mają rekordową długość ponad 61 metrów. Najpierw je montowano, później nasuwano na swoje miejsca, a właśnie 5 lutego ostatnie spoczęło tam, gdzie powinno. Sama operacja przesunięcia 18 tysięcy ton o ostatnie dwa metry trwała około 20 minut, a kulminacją było rozbicie butelki szampana.

W uroczystym zakończeniu kolejnego etapu obwodnicy udział wzięła Burmistrz Miasta Wałcz Bogusława Towalewska oraz Wice Burmistrz Waldemar Lechnik
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.