Aktualności Aktualności

Koncert Don Vasyl

Dnia 3 marca br. na scenie Wałeckiego Centrum Kultury z pięknymi cygańskimi pieśniami wystąpił Don Vasyl, niekwestionowany król muzyki romskiej. W programie „Jedno jest niebo dla wszystkich" nie zabrakło ballad, czardaszy, romansów oraz pieśni o miłości, zgodzie, przemijaniu i odwiecznej tęsknocie Romów za wędrówką i wolnością.

Zespół Artystyczny Don Vasyl & Roma powstał w 1987r. Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Dziani, Wasyla Juniora, Elzę, Lizę, Carmen, Petro i wiele innych, tworząc zespół Don Vasyl & Cygańskie Gwiazdy. Zespół kultywuje artystyczne tradycje Romy. W obecnym składzie ma za sobą liczne programy telewizyjne i nagrania, setki występów w kraju i zagranicą. Muzyka, śpiew, taniec, temperament artystów, piękne barwne stroje, wspaniała zabawa oraz zaczarowany świat Cygańskich Gwiazd wprawiły wszystkich widzów w zachwyt, pozostawiając niezapomniane wrażenia artystyczne.

 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.