Koncert KAZIK STASZEWSKI & KWARTET PROFORMA

Dnia 4 lutego 2017 roku w Wałeckim Centrum Kultury odbył się Koncert KAZIK STASZEWSKI & KWARTET PROFORMA , sala jak zwykle wypełniona była po brzegi.

Jedyny pięcioosobowy Kwartet w Polsce, a być może na świecie, obecnie koncentruje się przede wszystkim na własnych piosenkach, jednak od samego początku działalności ma w repertuarze własne opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz wszystkich piosenek Stanisława Staszewskiego. Zespół wykonuje też utwory Georgesa Brassensa oraz Nicka Cave`a i Toma Waitsa.

Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina oraz różne instrumenty perkusyjne.
W działalności autorskiej zespół tworzy muzykę do wierszy m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Gajdy.

Podczas swojej już ponad 13-letniej działalności Kwartet zagrał ponad 600 koncertów w całej Polsce oraz za granicą. Występował między innymi u boku: Boba Geldofa, Kazika Staszewskiego, Renaty Przemyk, Przemysława Gintrowskiego, Jacka Bończyka, Kuby Sienkiewicza, Dra Yry, Mirosława Czyżykiewicza, Grzegorza Tomczaka czy Zespołu Reprezentacyjnego.

Artyści otrzymali ogromne, zasłużone brawa. :)