Jezioro Łabędzie w wykonaniu Petersburg International Ballet do muzyki Piotra Czajkowskiego.

„Tradycja wytańczona z wielką klasą (...)" to motto PETERSBURG INTERNATIONAL BALLET, który w dniu 26 stycznia gościł w Wałeckim Centrum Kultury i zaprezentował największy kunszt klasycznego piękna w spektaklu baletowym "Jezioro łabędzie" do muzyki Piotra Czajkowskiego.

„Jezioro Łabędzie" to fenomen w historii baletu niezmiennie ujmujący każdą publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. To opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu i potędze miłości. Akcja tego najbardziej niezwykłego baletu – w wykonaniu uznanego na całym świecie PETERSBURG INTERNATIONAL BALLET jest nasycona subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, zły duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci wciąż wzruszają widzów całego świata.
Tu też nie mogło być inaczej, przyciągnęli publiczność jak magnes swoją niesamowitością i błyskotliwością w połączeniu z ponadczasową muzyką Czajkowskiego.
Bez wątpienia ten spektakl w tym wykonaniu pozostanie na długo w naszej pamięci.