Aktualności Aktualności

Honorowi dawcy krwi z SP 5

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł II

Przy okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5, postanowiła podzielić się czymś niezwykłym i wyjątkowym. Nauczyciele w składzie: Agata Juszkiewicz, Aleksandra Kamińska, Marek Skonieczka oraz Bartosz Michalski wzięli udział w organizowanej przez 104 Batalion Logistyczny Ziemi Wałeckiej akcji honorowego poboru KRWI. Umożliwiła to mobilna jednostka wojewódzkiej stacji krwiodawstwa ze Szczecina. Dla panów Artura Pieczarka i Mariusza Kuśnierczaka była to pierwsza tego typu akcja. Po bohaterskim oddaniu 450 ml czerwonej i bezcennej dla zdrowia i życia każdego człowieka substancji,Panowanie zadeklarowali,że to na pewno nie ostatnia przygoda na ich drodze. Całej akcji towarzyszyła miła atmosfera, życzliwość,radość oraz uśmiech. Nasi nauczyciele byli drugą najliczniejszą grupą, która zdecydowała się na oddanie krwi, zaraz po przedstawicielach wojska,którzy de facto byli organizatorami wydarzenia.

Kolejna akcja odbędzie się 14 lutego i na pewno nas tam nie zabraknie!
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.