Konkurs adwentowo-bożonarodzeniowy

14 grudnia 2017 roku Karolina Paluch, Adam Grzegorczyk i Grzegorz Janowski uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 wzięli udział w III Edycji Konkursu o tematyce Adwentowo-Bożonarodzeniowej, organizowanym przez Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance.

W zawodach wzięło udział 5 szkół z powiatu pilskiego, wałeckiego i wągrowieckiego. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko znajomością zwyczajów świątecznych, ale też umiejętnością pakowania prezentów, rysowania portretu Mikołaja, ubijania piany z białek, a także pokonywania przeszkód z bombką na łyżce. Organizatorzy zadbali o gościnną, ciepłą, świąteczną atmosferę konkursu. Na wszystkich czekał pyszny poczęstunek i miłe niespodzianki.

Opracowała : Anna Topyła