Mikołaj też człowiek!

Pod takim tytułem odbył się w minioną niedzielę, 17 grudnia, happening przygotowany przez uczestników warsztatów teatralnych stowarzyszenia RUMOR. Przed wejściem do supermarketów spora grupa Mikołajów  rozdawała zaskoczonym przechodniom kolorowe balony a w nich dobre słowo i życzenia.  Spotkaniu z przechodniami towarzyszyło dużo ciepła i bliskości. Wszystko po to, żeby na chwilę zatrzymać się w przedświątecznym biegu i zobaczyć w sąsiedzie, przechodniu, kimś obok - człowieka i przypomnieć sobie sens świętowania.

Happening był zakończeniem warsztatów teatralnych, w których wzięło udział 30 osób z Wałcza i okolic w wieku od 11 do 70+ lat. Warsztaty były otwarte dla wszystkich chętnych i przez dwa dni brali oni udział w ćwiczeniach rozbudzających wyobraźnię, dodających odwagi przed publicznością, otwierających na drugiego człowieka i budujących wspólnotę. Były krzyki, szepty, pełzania, podskoki, praca w parach i w grupach. Trudno oddać, to, co prowadzący: Agata Elsner z Teatru Circus Ferus z Poznania oraz Oleg Nesterow pochodzący z Ukrainy a od 5 lat pracujący w Teatrze Brama w Goleniowie, robili z uczestnikami, ale na pewno wszyscy doskonale się bawili. Co było widać podczas przygotowanego wspólnie happeningu i o czym świadczy również przyłączenie się nowych osób do Laboratorium Teatralnego w Wałczu.

Warsztaty były przygotowane przez stowarzyszenie RUMOR i finansowane przez Gminę Miejską Wałcz.