Aktualności Aktualności

EuroWeek 2018 SP5 w Wałczu

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu kolejny raz wzięła udział w obozie językowym i edukacyjnym we współpracy z Fundacją EuroWeek. Uczniowie od klasy 6 szkoły podstawowej, aż po 3 klasę gimnazjalną wzięli udział w projekcie Szkoła Liderów w Lądku Zdrój na Ziemi Kłodzkiej. Obóz trwał od 20 do 24 lutego 2018, a opiekunami naszej grupy byli nauczyciele języka angielskiego: pani Anna Krekora i pan Bartosz Michalski. Nasi uczniowie mieli okazję rozwijać umiejętności językowe, interpersonalne i społeczne: autoprezentacji, przewodzenia czy pracy w zespole. Spotkaliśmy uczniów z różnych polskich szkół, z którymi współpracowaliśmy intensywnie pod okiem wolontariuszy z całego świata. Zabawa była przednia. Uczestników przedsięwzięcia nie trzeba namawiać na udział w następnych wyjazdach tego typu - dość powiedzieć, że nasi podopieczni ze łzami w oczach żegnali się z rówieśnikami oraz szkoleniowcami z Gruzji, Ukrainy, Indii, Etiopii, Kolumbii, Filipin i kilku innych miejsc. Zajęcia trwały praktycznie od rana do wieczora nie pozostawiając czasu na nudę. Nasze dnie wypełniały interaktywne warsztaty, gry symulacyjne, ćwiczenia praktyczne, prezentacje, tworzenie filmów, tańce i śpiew. Udział w takim programie to doskonałe uzupełnienie i rozwinięcie umiejętności nabytych w szkole. Takie połączenie przyjemnego z pożytecznym w malowniczej scenerii Sudetów okazuje się wspaniałą przygodą dla naszej młodzieży. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy na kolejne wyprawy.
 
Źródło/tekst i zdjęcia: A. Krekora i B. Michalski

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.