Aktualności Aktualności

Europejski Dzień Logopedy w SP 5

W dniu 6 marca w Szkole Podstawowej nr 5, przy współpracy z wałeckim oddziałem Polskiego Towarzystwa Dysleksji, po raz pierwszy obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Organizatorkami wydarzenia były Irena Prus – szkolny logopeda oraz Marta Skrzypczak-Wojtanek – terapeuta pedagogiczny. Celem imprezy było przybliżenie uczniom zadań logopedy i pokazanie, że terapia logopedyczna nie musi być nudna. Wręcz przeciwnie, okazało się, że może być ciekawa i zabawna! Uczniowie mieli możliwość wykonania różnego rodzaju ćwiczeń oddechowych: robienia baniek, trąbienia jak słoń, przekładania kulek śniadaniowych za pomocą słomki, mogli nawet wziąć udział w meczu piłkarskim! Dla starszych uczniów przygotowano lingwołamki, czyli teksty „łamiące języki". Wszyscy mogli także zapisać na tablicy wyrazy trudny dla nich do wymówienia. W zabawach chętnie brali udział nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i pracownicy obsługi.

Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim logopedom owocnej pracy, ciekawych pomysłów i dużo radości z wykonywanego zawodu!


Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.