Aktualności Aktualności

Dyskusyjny Klub Filmowy- Film VIKTORIA

Dnia 24.02.2018 r. w Wałeckim Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Prelegentem był historyk kina, animator i badacz dziejów kultury filmowej, prelegent i edukator filmowy, na co dzień związany z krakowskimi kinami Agrafka i Kika Maciej Gil.

Film Viktoria - Olśniewający debiut Mai Vitkovej, którego premiera odbyła się na Sundance Film Festival. Viktoria to historia trzech pokoleń bułgarskich kobiet w ostatniej dekadzie epoki komunizmu i pierwszych latach transformacji to wysmakowana wizualnie, podlana magią i okraszona absurdalnym poczuciem humoru, przejmująca opowieść o zawiłych relacjach międzyludzkich, zgubnym uwikłaniu w politykę, prawie do samostanowienia, potrzebie miłości i wolności.
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.