Będzie Kolęda- koncert Studio Esti

16 grudnia w Wałeckim Centrum Kultury odbył się koncert „Będzie Kolęda", który był kolejną inicjatywą Studio Esti - Estery Naczk dla Wałczan. Koncert jak zawsze wypełnił Wałeckie Centrum Kultury!
„W tym roku nasz świąteczny koncert miał charakter charytatywny. Poświęciliśmy go małej Zuzi, która uczyła się w wałeckiej szkole i nagle zachorowała na płuca..., potrzebny jest przeszczep, potem trudna i kosztowna rehabilitacja. Każdy gość koncertu otrzymywał wizytówkę, na której podane były informacje o fundacji „Spełniamy marzenia" i możliwości wpłaty pieniążków, by pomóc Zuzi i jej rodzinie przejść ten najtrudniejszy okres w ich życiu.

W koncercie „Będzie kolęda" wzięły udział dzieci młodzież i dorośli działający na co dzień w Studio Esti. Jak co roku, akompaniował nam zespół muzyków „na żywo" Czarek Górski - Piano, Zenek Kończewski - bas, Staszek Kończewski - perkusja, Bartek Barański - gitara elektryczna, Krzysiek Marszewski - gitara akustyczna, przeszkadzajki, Karolina Furmańczyk – skrzypce.

Tegoroczny świąteczny repertuar był bardzo kolędowy. Wokalnie popisali się nie tylko moi mali wokaliści, ale zaproszeni do koncertu dorośli, moi przyjaciele, z którymi współpracuję na co dzień. Wzruszył naszą publiczność występ Dominiki Ptak, co mnie osobiście wcale nie dziwi..., odczuwam zawsze to samo, nawet wtedy, gdy śpiewa choćby tylko mnie, na ucho.  Aplauz słyszany był po występie najmłodszej grupy Piccolo i najstarszej grupy, w której jeden z uczniów skończył 80 lat.

Dziękuje serdecznie sponsorom: firmie PZZ Wałcz , ORS  Przyszłość, Staroście Bogdanowi Wankiewiczowi, firmie Elkon z Piły, firmie Dryfex z Piły, gazecie Extra Wałcz, Tygodnikowi Nowemu i TV Asta, ale także rodzicom moich podopiecznych, którzy tak pięknie ubrali moje Gwiazdy. Wielkie uściski dla Sławka Ptaka za materiały reklamowe koncertu wykonane zawsze na najwyższym poziomie i dla SP Nr 4 i Kasi Aftyka za użyczenie przepięknej scenografii, na scenie zawitała gama świątecznych barw. Poseł na sejm RP Paweł Suski, zafundował paczki dla dzieci i wykorzystał swoje zdolności fotograficzne, robiąc nam relacje z koncertu, która już jest do obejrzenia na YT i na naszej stronce facebook- owej Studio Esti.
Kolejny otwarty koncert dla Wałczan, już 14.02 - podsumowanie warsztatów zimowych, na które serdecznie zapraszam już w ferie zimowe, do WCK (informacje na naszej stronce i w WCK).
Do usłyszenia i zobaczenia na naszych koncertach
Estera Naczk