Aktualności Aktualności

15- lecie zespołu CHABRY

W piątek 23.02.2018 r. w Wałeckim Centrum Kultury odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji 15 - lecia istnienia zespołu Chabry. Nie zabrakło licznych podziękowań, gratulacji i serdecznych życzeń, wzruszeń oraz wielu miłych wspomnień.

Zespół Śpiewaczy „Chabry" powstał przy Wałeckim Centrum Kultury w kwietniu 2003 roku.
W repertuarze ma polskie piosenki ludowe i popularne. Zespół tworzy 20 osób śpiewających i dwuosobowa kapela.

Chabry uczestniczą w wielu imprezach okolicznościowych, zdobywają wyróżnienia i czołowe miejsca na przeglądach oraz festiwalach w całym kraju.

Zespół wykonuje polskie piosenki ludowe w opracowaniu scenicznym. Ziemia Wałecka nie ma własnego folkloru, dlatego „Chabry" śpiewają piosenki z całej Polski, szukając repertuaru we własnych rodzinach, śpiewnikach i opracowaniach etnografów. Często wykorzystują piosenki zasłyszane na festiwalach i przeglądach ludowych. Drugą grupą utworów są piosenki popularne polskie i zagraniczne oraz pieśni kościelne majowe a także kolędy i pastorałki.
 

Prawa autorskie Prawa autorskie

Znajdujące się w Portalu treści oraz zdjęcia podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowią wyłączną własność Urzędu Miasta Wałcz

Wykorzystywanie przez Użytkowników oraz osoby trzecie treści i materiały zawarte w Portalu do celów innych niż użytek własny wymaga pisemnej zgody Urzędu Miasta Wałcz. Zabronione jest w szczególności kopiowanie i wykorzystywanie treści serwisu do celów komercyjnych.