Wyróżnione Wałeckie Firmy Wyróżnione Wałeckie Firmy

Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. w Wałczu należą do grupy prężnie rozwijających firm należących do Grupy Kapitałowej Pana Senatora Henryka Stokłosy. Spółka nasza prowadzi swoją działalność na terenie całego kraju. Podstawowym przedmiotem działalności jest produkcja pełnoporcjowych pasz i koncentratów dla wszystkich rodzajów zwierząt gospodarskich oraz produkcja mąk pszennych. Prowadzimy skup, kontraktację i przechowywanie zbóż oraz rzepaku w systemie ciągłym w elewatorach o łącznej pojemności 75 tys. ton.
Konsekwentny rozwój, innowacyjność, dbałość o wysoką jakość oferowanych produktów to cechy, które charakteryzują działalność naszej firmy. Posiadamy własne zaplecze techniczne oraz specjalistyczny transport gwarantujący najwyższą jakość usług.
Stosowane surowce oraz produkowane przetwory podlegają stałej kontroli jakościowej prowadzonej przez nasze laboratorium zakładowe. Chcąc zapewnić naszym odbiorcom najwyższą jakość produktów wprowadziliśmy systemy zarządzania jakością HACCP, ISO oraz TESCO.
Ufamy, że nawiązując z nami współpracę docenicie Państwo walory naszych produktów. Gwarantujemy wysoką jakość towarów oraz ciągłość i terminowość dostaw. Dołożymy wszelkich starań, aby zainteresowanie klientów naszymi produktami przyniosło oczekiwane korzyści i pełną satysfakcję.
 

Produkcja pasz i mąki

Podstawowym przedmiotem działalności naszej firmy jest produkcja pełnoporcjowych pasz dla drobiu i trzody chlewnej. Nasze produkty spełniają najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa co potwierdzone jest uzyskanymi certyfikatami: ISO 9001:2008, REDcert oraz HACCP. Pasze przygotowywane są w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę żywieniową oraz stały kontakt z wielkotowarowymi producentami żywca co pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności w produkcji zwierzęcej. Mieszalnia Pasz Produkuje łącznie blisko 150 tysięcy ton paszy rocznie. Pasze charakteryzują się doskonałym zbilansowaniem składników pokarmowych pod względem wartości energetycznej i pokarmowej, mikro- i makroelementów, aminokwasów i witamin. Posiadanie własnych ferm pozwala na testowanie nowych rozwiązań żywieniowych przed wprowadzeniem ich na rynek. Równolegle zajmujemy się produkcją wysokiej jakości mąki pszennej na potrzeby odbiorców hurtowych oraz indywidualnych. Dysponujemy specjalistycznym transportem, który jest w stanie terminowo dostarczyć każdą ilość naszych produktów.
 

Skup i sprzedaż zbóż

Prowadzimy skup i sprzedaż rzepaku oraz zbóż paszowych i konsumpcyjnych na terenie całego kraju. Proponujemy kontraktację płodów rolnych z gwarantowaną ceną. Oferujemy odbiór zbóż i rzepaku z gospodarstwa. Współpracujemy głównie z producentami rolnymi. Posiadamy dwa elewatory w Strzelcach Krajeńskich oraz w Wałczu o łącznej objętości 75 tysięcy ton. Proponujemy naszym klientom umowy kontraktacyjne na skup mokrej kukurydzy. Świadczymy również usługi suszenia, czyszczenia oraz składowania zbóż oraz rzepaku.
Jesteśmy godnym zaufania partnerem świadczącym swoje usługi na najwyższym poziomie. Dzięki profesjonalnemu laboratorium jesteśmy w stanie szybko i dokładnie określić jakość dostarczonego ziarna. Całorocznie skupujemy rzepak, pszenicę, pszenżyto, jęczmień, żyto, owies, łubin oraz kukurydzę. Roczna zapotrzebowanie na zboża uwzględniając produkcję mieszanek zbożowych oraz przemiał w młynie wynosi blisko 130 tysięcy ton.
 

Produkcja roślinna i zwierzęca

Ważnym aspektem prowadzonej przez nas działalności jest produkcja roślinna i zwierzęca. Na łącznej powierzchni 1500 hektarów uprawiamy rzepak, pszenicę i pszenżyto. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszyn rolniczych oraz wysokiemu poziomowi wiedzy specjalistycznej i doświadczeniu pracowników jesteśmy w stanie uzyskiwać ponadprzeciętne plony przeznaczone głównie do produkcji naszych pasz. Na produkcję zwierzęcą składają się wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne fermy drobiu zlokalizowane w Śmiardowie Krajeńskim oraz w Kostrzynku o łącznej produkcji około 5 milionów sztuk rocznie.
 
Inwestycje
Firma Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. w Wałczu poświęca dużą uwagę na ciągły rozwój i w związku z tym przeznaczane są bardzo duże środki finansowe na inwestycje. Na ukończeniu jest modernizacja i rozbudowa ferm brojlerów Kurzych w Kostrzynku oraz Śmiardowie Krajeńskim, które w sposób znaczący zwiększą produkcję żywca drobiowego.
Flagową inwestycją naszej Spółki jest wytwórnia pasz dla trzody i drobiu w Pile. W dniu 18.10.2014, w towarzystwie znakomitych gości, nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod tą inwestycję. Zakończenie budowy zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2016 roku. Będzie się ona składała z dwóch linii granulacji o wydajności 30 t/h każda, trzech linii ekstruzji zbóż o wydajności 6 t/h każda, linii produkcji premiksów o wydajności 5 t/h, bazy magazynowej o pojemności 50 000 ton, stacji paliw, myjni samochodowej oraz budynku socjalno-administracyjnego. Inwestycja ta jest niezbędna dla zapewnienia dostaw paszy zwierzęcej dla ferm należących do Grupy Kapitałowej Henryka Stokłosy oraz w celu rozwoju rynku odbiorców docelowych naszych produktów.

 


Dane Kontaktowe:

 
Prezes Zarządu: Marian Płóciennik
 
www.pzzwalcz.pl
 
Sekretariat Zarządu Spółki
Telefon /faks: 67 258 90 50
sekretariat@pzzwalcz.pl
 
Dział Obsługi Klienta
tel./faks: 67 258 90 75
kjanik@pzzwalcz.pl

Dział Surowcowy
tel. kom. 667 984 884
e-mail: aklys@pzzwalcz.pl
 
ODZIAŁY TERENOWE
 
Elewator Zbożowy w Strzelcach Krajeńskich
ul. Cmentarna 6/A, 66-500 Strzelce Krajeńskie
tel./faks: 95 763 14 46,
tel. kom. 667 984 926 lub 667 984 957
 
Ferma Brojlerów Kurzych w Śmiardowie Krajeńskim
Śmiardowo Krajeńskie 94, 77-430 Krajenka
tel./faks: 67 263 07 79
 
Ferma Brojlerów Kurzych w Kostrzynku
Kostrzynek, 89-320 Wysoka
tel./faks: 67 263 07 79
 
Zakład Rolny w Marcinkowicach
Marcinkowice, 78-650 Mirosławiec
tel. kom.: 667 984 886