Wyróżnione Wałeckie Firmy Wyróżnione Wałeckie Firmy

DRUT-PLAST jest dobrze znanym polskim producentem kabli i przewodów. Firma rozpoczęła działalność w 1990 roku i z roku na rok poszerzała swoje możliwości produkcyjne wprowadzając do produkcji i sprzedaży nowe produkty.
 
DRUT-PLAST konstruuje, produkuje i dostarcza kable i przewody dla energetyki, automatyki przemysłowej, górnictwa i gazownictwa. Obecnie nasza oferta obejmuje kable: kontrolno-pomiarowe, sygnalizacyjne, telekomunikacyjne i energetyczne dla różnych zastosowań. Ostatnio uruchomiliśmy nowy zakład w Mirosławcu wyposażony w nowoczesny park maszynowy w którym produkujemy energetyczne kable niskonapięciowe i średnionapięciowe. Na wszystkie produkowane przez nas wyroby posiadamy stosowne dopuszczenia i certyfikaty, takie jak certyfikaty BBJ, opinie i badania niezależnych jednostek  i dopuszczenia WUG. Nasze aktualne roczne możliwości przerobowe to 2500 ton miedzi, 2000 ton aluminium i  2000 ton tworzyw
Produkowane przez DRUT-PLAST wyroby spełniają wymogi stosownych dyrektyw, co pozwala firmie konkurować z pozostałymi producentami kabli i przewodów na rynku Unii Europejskiej. Potwierdzeniem ich wysokiej jakości i bezawaryjności jest uzyskanie certyfikatu ISO 9001 – 2000 oraz systemu zarządzania środowiskiem zgodnego z ISO 14001.
 
Ze swojej strony oferujemy ponad dwudziestoletnie doświadczenie w produkcji i sprzedaży kabli i przewodów na krajowym jak i europejskim rynku, wykwalifikowaną kadrę pracowniczą oraz dobrze rozwinięty innowacyjny park maszynowy. Dysponujemy również odpowiednimi terenami pozwalającymi na dalszą rozbudowę firmy (6 ha) wraz z infrastrukturą. Zakład nasz posiada rozbudowany park maszynowy: ciągarnie do miedzi i do aluminium, skręcarki ( w tym skręcarka MKZT firmy SKET) skręcarki typu Drum Twister. linie wytłaczania, itp. oraz w pełni wyposażone laboratorium wysokich napięć (drugie takie w Polsce).
DRUT-PLAST Fabryka Kabli i Przewodów Spółka z o. o. 
ul. Pożarna 17
78-600 Wałcz
 
NIP 756-000-62-87   REGON 004619720
tel. +48 67 258 9777 fax +48 67 258 9577
info@drutplast.com.pl
www.drutplast.com.pl